امروزه بسیاری از کشور ها و شرکتها مفهوم کیفیت را، مورد بررسی مجدد قرار داده ا ند و دریافته که مطلوبترین و موفقترین محصول در جهان اگر نیازها و خواسته و انتظارات مشتریان را بر آورده ننماید، ایده آ محسوب نمی شود. از این رو شرکت فرهنگ زعفران نیز رسالت خود را بر جلب رضایت مشتری  بنا نهاده است و با سابقه بسیار طولانی در تولید و فرآوری این محصول گرانبها ،اینک افتخار دارد.
 
به یاری پروردگار از تجهیزات و امکانات و آزمایشگاههای کاملا منطبق بر استانداردهای بین المللی ،بهمراه پرسنل و متخصصان مجرب در تحقق هر چه بیشتر خواسته های مشتریان گرامی جایاه زعفران ایران را به عنوان مرغوبترین نمونه جهانی در بازارهای بین المللی احیاء نماید.

 

 زعفران با نام علمی Saffron Crocus Sativies Lnriaeus از خانواده  زنبقی ها Iridaceae گیاهی است به ارتفاع 10-30 سانتی متر ، چند ساله و بدون ساقه ، دارای پیاز غده ای و کروی شکل به قطر 3-5 سانتی متر ، گلهای معطر هر بند 1 تا 4 عدد می باشند.

و دارای 3 کاسبرگ و 3 گلبرگ بنفش رنگ شبیه به هم و 3 پرچم میباشند  برگهای حقیقی زعفران 5 تا 11 عدد بوده که همزمان با گلدهی و یا کمی بعد از آن در می آیند و سبز رنگ با پهنای 1/5 - 3 میلی متر می باشند قسمت خوراکی و تجاری زعفران کلاله قرمز رنگ شاخه می باشد که محصول زعفران را تشکیل می دهد.

 
 

Copyright 2004-2005 Farhang Saffron Company - ی ی Ӂی